Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Konsekwentnie i mądrze sięgać po coraz więcej

23 czerwca 2017 | Dobra Firma
Sławomir Lange (z lewej) i Bogdan Łukaszuk sukces zawdzięczają energii i determinacji.
źródło: materiały prasowe
Sławomir Lange (z lewej) i Bogdan Łukaszuk sukces zawdzięczają energii i determinacji.

Zaczynali w garażu. Dziś firma Lange Łukaszuk, jeden z większych dystrybutorów elektronarzędzi, współpracuje z największymi światowymi markami. Ich biznes to historia trzech dekad polskiej gospodarki.

Magda dubrawska

Sławomir Lange i Bogdan Łukaszuk poznali się w szkolnej ławce w liceum. Po studiach wspólnie zdecydowali się na własny biznes. W 1987 roku założenie firmy wiązało się z gigantycznym ryzykiem. Zaryzykowali.

Po kolei

Zanim sami stali się poważnymi przedsiębiorcami sami montowali instalacje alarmowe – Chcieliśmy iść pod prąd. Zaczynaliśmy od napraw sprzętu elektronicznego. Ale szybko dostrzegliśmy ciekawszą niszę. W domach przedsiębiorców zaczęliśmy montować instalacje alarmowe, wówczas symbol nowoczesnych technologii – opowiada Sławomir Lange.

Siedzibę, warsztat i magazyn mieli w garażu na wrocławskim Zalesiu. – Dysponowaliśmy czasem, używanym samochodem fiat 126p, wiertarką oraz drobnymi narzędziami – wspomina Sławomir Lange. – Była też jedna metalowa skrzynka narzędziowa. A, no i dostęp do stacjonarnego telefonu! – śmieje się Lange.

Urządzenia konstruowali sami, czerpiąc inspiracje nawet z filmów i gazet. W poszukiwaniu części i podzespołów jeździli po całej Polsce. – Pierwszego klienta pozyskaliśmy przez ogłoszenie w gazecie „Wieczór Wrocławia". To był znany producent jeansów, człowiek sukcesu. Kiedy zaczął nas polecać, mieliśmy terminy wypełnione na rok z góry – dodaje Bogdan Łukaszuk.

Zrób to sam

Alarmowy biznes był strzałem w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 10782

Wydanie: 10782

Spis treści
Zamów abonament