Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Konsekwentnie i mądrze sięgać po coraz więcej

23 czerwca 2017 | Dobra Firma
Sławomir Lange (z lewej) i Bogdan Łukaszuk sukces zawdzięczają energii i determinacji.
źródło: materiały prasowe
Sławomir Lange (z lewej) i Bogdan Łukaszuk sukces zawdzięczają energii i determinacji.

Zaczynali w garażu. Dziś firma Lange Łukaszuk, jeden z większych dystrybutorów elektronarzędzi, współpracuje z największymi światowymi markami. Ich biznes to historia trzech dekad polskiej gospodarki.

Magda dubrawska

Sławomir Lange i Bogdan Łukaszuk poznali się w szkolnej ławce w liceum. Po studiach wspólnie zdecydowali się na własny biznes. W 1987 roku założenie firmy wiązało się z gigantycznym ryzykiem. Zaryzykowali.

Po kolei

Zanim sami stali się poważnymi przedsiębiorcami sami montowali instalacje alarmowe – Chcieliśmy iść pod prąd. Zaczynaliśmy od napraw sprzętu elektronicznego. Ale szybko dostrzegliśmy ciekawszą niszę. W domach przedsiębiorców zaczęliśmy montować instalacje alarmowe, wówczas symbol nowoczesnych technologii – opowiada Sławomir Lange.

Siedzibę, warsztat i magazyn mieli w garażu na wrocławskim Zalesiu. – Dysponowaliśmy czasem, używanym samochodem fiat 126p, wiertarką oraz drobnymi narzędziami – wspomina Sławomir Lange. – Była też jedna metalowa skrzynka narzędziowa. A, no i dostęp do stacjonarnego telefonu! – śmieje się Lange.

Urządzenia konstruowali sami, czerpiąc inspiracje nawet z filmów i gazet. W poszukiwaniu części i podzespołów jeździli po całej Polsce. – Pierwszego klienta pozyskaliśmy przez ogłoszenie w gazecie „Wieczór Wrocławia". To był znany producent jeansów, człowiek sukcesu. Kiedy zaczął nas polecać, mieliśmy terminy wypełnione na rok z góry – dodaje Bogdan Łukaszuk.

Zrób to sam

Alarmowy biznes był strzałem w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10782

Wydanie: 10782

Spis treści
Zamów abonament