Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Technologia wkracza do doradztwa

27 czerwca 2018 | Ranking firm doradztwa podatkowego | Mateusz Adamski
źródło: Rzeczpospolita

Kapituła doceniła Crido Taxand za narzędzie pozwalające firmom oceniać i zarządzać skutkami finansowymi mechanizmu podzielonej płatności VAT. Wyróżniła też PwC i MDDP.

Do tegorocznego rankingu swoje innowacyjne rozwiązania zgłosiło 21 firm doradztwa podatkowego. Podczas obrad specjalnie powołana kapituła zwróciła uwagę, że większość zgłoszeń ograniczała się do rozwiązań stricte informatycznych. Tymczasem, jak podkreślali eksperci, innowacyjność to nie tylko technologie, ale także inne obszary, np. modele biznesowe.

– Dużo się mówi o rewolucji technologicznej, sztucznej inteligencji czy blockchain, natomiast nie było tego widać w zgłoszeniach. Może jeszcze stoimy przed przełomem – mówi prof. Ryszard Sowiński, wspólnik Naveo Sowiński i Sęk sp.j.

Inny członek kapituły, Tomasz Zalewski, partner zarządzający Wierzbowski Eversheds Sutherland, uważa natomiast, że technologia wkracza do doradztwa prawnego, ale w bardzo wyspecjalizowanych obszarach, wypełniając małe luki.

– Są tworzone narzędzia, które automatyzują pewne czynności wykonywane do tej pory manualnie – tłumaczy. – Jestem ciekaw, w którym momencie tych cząstkowych rozwiązań będzie na tyle dużo, że zaczną one realnie zmieniać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11087

Wydanie: 11087

Spis treści
Zamów abonament