Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Technologia w służbie prawników

27 czerwca 2018 | Prawo | Anna Krzyżanowska

KORPORACJE | Rozwiązania informatyczne pozwalają w kancelariach m.in. rozliczać zlecenia z klientami i obsługiwać płatności.

 

Dynamiczny wzrost nowych technologii ma dziś znaczenie dla wszystkich. Także prawników. Wciąż jednak brak kompleksowych rozwiązań, które pozwoliłyby im prowadzić biznes.

„W Polsce można mówić o dwóch biegunach informatyzacji obsługi prawnej: stosunkowo niewielka grupa kancelarii wykorzystuje zaawansowane narzędzia informatyczne, a zdecydowana większość wciąż pracuje analogowo, korzystając jedynie z edytorów tekstu, elektronicznych baz informacji oraz podstawowych narzędzi do komunikacji elektronicznej".

Taką opinię o przedstawicielach rodzimej branży prawniczej mają badacze z Politechniki Warszawskiej oraz autorzy badania „Diagnoza potrzeb prawników w zakresie wykorzystywania narzędzi informatycznych w usługach prawniczych", które powstało na rzecz Fundacji LegalTech Polska.

Dodatkowe czynności

Twórcy raportu zapytali prawników, co w prowadzeniu kancelarii jest dla nich najbardziej uciążliwe. Okazuje się, że czynności, które nie są bezpośrednio związane ze świadczeniem pomocy prawnej. 76 proc. pytanych wskazało, że doskwiera im rejestrowanie czasu pracy.

– Konieczne jest ewidencjonowanie drobnych czynności typu: rozmowa telefoniczna, przekazywanie prostych informacji, przygotowywanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11087

Wydanie: 11087

Spis treści
Zamów abonament