W Eastbourne kiełkuje nadzieja

27 czerwca 2018 | Sport | Krzysztof Rawa

Trzy sety, dwie obronione piłki meczowe i drugie zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej na trawie w Eastbourne.
Teraz Petra Kvitova.

Mecz Polki z Darią Gavrilovą (25. WTA) trwał prawie trzy godziny, skończył się wynikiem 5:7, 7:6 (7-4), 6:0, więc wątpiący w przygotowanie kondycyjne Radwańskiej mogli się zdziwić. Zdrowie było i, co najważniejsze, wróciła dawna odporność na sytuacje stresowe.

Pierwszą z nich Agnieszka przeżyła w pierwszym secie, gdy prowadziła 4:1, ale zaraz oddała ciurkiem cztery gemy i wpędziła się w kłopoty. Gavrilova po kilku nerwowych chwilach wygrała seta, ale w drugim, zaciętym od startu, nie wykorzystała prowadzenia 6:5 i przewagi własnego serwisu, straciła dwie...

Wydanie: 11087