Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Walczą o przepisy przyjazne dla firm

27 czerwca 2018 | Ranking firm doradztwa podatkowego | Monika Pogroszewska
źródło: Rzeczpospolita

W tym roku po raz pierwszy przyznaliśmy nagrody za zaangażowanie w tworzenie dobrego prawa podatkowego. Wygrały kancelarie Ożóg Tomczykowski i Grant Thornton, które pracowały nad kodeksem należytej staranności VAT.

Firmy i kancelarie nie tylko pomagają podatnikom w interpretowaniu przepisów i  wypełnianiu wynikających z nich obowiązków. Mają też wpływ na ich tworzenie. W tym roku po raz pierwszy przyznajemy wyróżnienia w tej kategorii.

Uczestników rankingu prosiliśmy o podanie aktywności, takich jak: udział w pracach legislacyjnych związanych z tworzeniem przepisów podatkowych; opiniowanie projektów przepisów podatkowych; komentowanie działań podejmowanych przez Ministerstwo Finansów i organy podatkowe. Pytaliśmy także o wystąpienia w sprawach podatkowych przed sądami administracyjnymi i Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Podobnie jak w innych kategoriach polegających na ocenie aktywności uczestników, wybór powierzyliśmy kapitule pod przewodnictwem prof. Hanny...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11087

Wydanie: 11087

Spis treści
Zamów abonament