Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Krew we mnie polska, ale nie mogłem dłużej czekać

03 listopada 2007 | Sport | Michał Kołodziejczyk

Dwa tygodnie temu zadebiutował w pierwszej reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Uważany za jednego z najzdolniejszych na świecie młodych piłkarzy Danny Szetela ma polski paszport, jednak nie doczekał się telefonu z PZPN

Rz: Była 83. minuta meczu Stanów Zjednoczonych ze Szwajcarią, kiedy Bob Bradley kazał panu wejść na boisko. Nie miał pan chwili wahania? Nie chciał pan poprosić o jeszcze kilka tygodni do namysłu?

Danny Szetela: Nie było już się nad czym zastanawiać. Mam polską krew, czuję się tak samo Polakiem, jak Amerykaninem i przez długi czas czekałem, aż odezwie się do mnie Leo Beenhakker albo wcześniej Paweł Janas. Ktoś z PZPN zadzwonił jednak dopiero wtedy, gdy byłem już na obozie przygotowawczym z pierwszą reprezentacją Stanów. Byłoby niepoważne, gdybym w tym momencie zwątpił. Nie możecie mieć do mnie o nic pretensji. Sam miałem zadzwonić do trenera i powiedzieć: cześć, Leo, kiedy gracie jakiś mecz, bo chciałbym wpaść?

Z Janasem miał pan kontakt...

To nie był kontakt, tylko przeczytałem w gazecie, co ten pan o mnie powiedział. Mój tata co tydzień oglądał polską ligę po nocy, mówił mi, żebym grał dla biało-czerwonych i nigdy nie zapomniał, że jestem chłopakiem spod Rzeszowa. Ja spod Rzeszowa nie jestem, tylko z Nowego Jorku, ale i tak próbowałem nawiązać kontakt po każdym meczu przeciwko juniorskim reprezentacjom Polski. Wasz paszport wyrobiłem sobie dopiero, kiedy miałem 16 lat. W końcu do Stanów przyjechał Janas, zobaczył mnie w jakimś meczu i powiedział, że takich jak ja to ma w Polsce setki. Najpierw nie powiedziałem o tym nikomu, później zdradziłem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 7854

Spis treści
Zamów abonament