Kiedy trzeba podpisać akt notarialny
Jeśli chcesz mieć pewność, że kontrahent nie wyprze się umowy, nie załatwiaj niczego na gębę czy odręcznie na kartce papieru. Najlepiej idź do rejenta. On umowę zredaguje. Zadba też o jej formę
Dokonanie czynności, np. zawarcie umowy w formie notarialnej, bardzo ją uwiarygadnia. W ewentualnym procesie sądowym o wiele łatwiej wyprzeć się umowy zawartej w zwykłej formie pisemnej, a tym bardziej ustnej, niż takiej, przy której obecny był rejent.
To jednak nie wszystko. Forma notarialna pozwala też stronom zwiększyć prawdopodobieństwo, że w umowie nie będzie błędów. Przy dokonywaniu czynności notarialnych notariusz jest obowiązany czuwać nad należytym zabezpieczeniem praw i słusznych interesów stron oraz innych osób, dla których czynność ta może powodować skutki prawne. Wiadomo zaś, że dobrze zredagowana umowa pomaga uniknąć w przyszłości sporów między kontrahentami.
Sprzedaż nieruchomości...
Choć forma notarialna to dla przedsiębiorców spore korzyści, to jednak ostateczna decyzja, czy z niej skorzystać, zależy od samych stron umowy....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta