Wystrzałowa rozrywka
Prawie każdy początkujący strzelec ulega poczuciu władzy, jakie daje chłodny dotyk broni w dłoniach i świadomość, że przez krótki moment jest się panem życia i śmierci. Nawet jeśli celem jest tylko tarcza z namalowaną postacią w kapeluszu.
Ci, którzy połkną bakcyla, szybko wracają na strzelnicę i za swoje nowe hobby gotowi są płacić krocie. Strzelnice sportowe w dużych miastach nie narzekają więc na brak klientów. Strzelają głównie hobbyści i sportowcy amatorzy. Profesjonaliści – policjanci, wojskowi czy konwojenci, którzy mają dostęp do strzelnic w jednostkach, nawet jeśli wynajmują obiekty sportowe, rzadko ćwiczą po godzinach. Kluby wypełniają więc zapaleńcy – przedstawiciele wszystkich pokoleń, zawodów i grup społecznych. Coraz częściej także kobiety.
Sport dla każdego
Bywalcy strzelnic interesują się głównie bronią krótką, czyli taką, której długość nie przekracza 30 cm. Należą do niej pistolety z magazynkiem, w którym mieści się od 6 do 16 naboi, i rewolwery, w których magazynek stanowi bęben z 5–6 komorami nabojowymi. O wiele mniejszą popularnością cieszy się broń długa, do której należą karabiny, używane głównie do polowań, przez wojsko oraz policyjne służby szturmowe. Broń ta – myśliwska lub karabiny maszynowe – to rozrywka wymagająca określonych warunków i miejsca. Dlatego najczęściej oferują ją strzelnice w ośrodkach wypoczynkowo– sportowych. Celowanie z profesjonalnej broni z lunetą optyczną na stojąco czy z broni pneumatycznej w pozycji leżącej to jedna ze sztandarowych ofert firm organizujących wyjazdy integracyjne dla firm. Animatorzy takich...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta