Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyroki z upustem

15 stycznia 2014 | Rzecz o prawie | Anna Nowacka-Isaksson
źródło: materiały prasowe

Kobiety sądzone w Szwecji za morderstwo otrzymują łagodniejsze kary niż mężczyźni - pisze publicystka Anna Nowacka-Saksonii ze Sztokholmu.

Kobiety sądzone w Szwecji za morderstwo otrzymują łagodniejsze kary niż mężczyźni. Ostatnio sąd Rejonowy w Örebro skazał 34-letnią kobietę  na dwa i pół roku więzienia za zadanie śmiertelnego ciosu nożem mężowi.

Według orzeczenia dźgnęła go w klatkę piersiową z premedytacją. Nie skazano jej jednak za zabójstwo. Nie okazała bowiem obojętności wobec faktu, że mężczyzna umrze. Nóż ranił go w serce i wątrobę, na skutek czego nie miał szansy na przeżycie.

Sąd rejonowy uznał jedynie, że kobieta winna jest fizycznej napaści i nieumyślnego spowodowania śmierci. W opinii sądu „cała jej sytuacja życiowa" i desperacja po śmierci męża świadczy o tym, że nie miała intencji zabicia go.

Z badań naukowych wynika, że kobiety sądzone za morderstwo czy inne przestępstwo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9738

Wydanie: 9738

Spis treści
Zamów abonament