Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tusk serwuje ideologię podcinającą nasze korzenie

15 stycznia 2014 | Kraj | Jacek Nizinkiewicz
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Fotorzepa

Przekonamy wyborców do naszej wizji Polski – mówi poseł PiS Andrzej Duda.

Rz: Nie porzecznikował pan za długo.

Andrzej Duda, poseł PiS, szef eurokampanii partii: Rzecznikiem zostałem z założeniem pełnienia tej funkcji do czasu wyjaśnienia sprawy Adama Hofmana. Bardzo się cieszę, że w krótkim czasie Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim ustaliła, że nie doszło do popełnienia przestępstwa, i odmówiła wszczęcia śledztwa. Komitet polityczny, zgodnie z zapowiedzią, przywrócił Adama Hofmana na stanowisko rzecznika partii i klubu parlamentarnego. Sprawa jest zakończona.

I Adam Hofman jest czysty?

Prokuratorzy uznali, że sprawa została wyjaśniona. A dzisiaj widać jeszcze wyraźniej, że zamieszanie – zwłaszcza medialne – wokół Adama Hofmana w momencie, kiedy rządem Tuska wstrząsnęła największa afera korupcyjna III RP, a do dymisji „z korupcją w tle" podał się minister Sławomir Nowak, to nie był żaden przypadek.

Medialna wrzutka?

W celu zrównoważenia, w odbiorze społecznym, ciężaru afery korupcyjnej użyto błahej sprawy Hofmana, którą próbowano połączyć z poważnymi zarzutami o korupcję ministra Nowaka, jednego z najbliższych współpracowników Donalda Tuska. Podejrzenia wobec Adama Hofmana były zwykłą próbą zmylenia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9738

Wydanie: 9738

Spis treści
Zamów abonament