Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Eurostart e-polityków

15 stycznia 2014 | Kraj | Wiktor Ferfecki
Demokracja Bezpośrednia to jedna z najmłodszych polskich partii. Powstała po protestach przeciw ACTA. Na zdjęciu demonstracja z Gdańska z lutego 2012 r.
autor zdjęcia: Piotr Wittman
źródło: Fotorzepa
Demokracja Bezpośrednia to jedna z najmłodszych polskich partii. Powstała po protestach przeciw ACTA. Na zdjęciu demonstracja z Gdańska z lutego 2012 r.

Partie wyrosłe w ramach sprzeciwu wobec ACTA chcą do Brukseli.

Najpierw pozwała polski Sejm, później próbowała zorganizować posiedzenie swojego zarządu w Kancelarii Premiera. Demokracja Bezpośrednia, jedna z najmłodszych partii w Polsce, chce wystawić listy do europarlamentu razem z innymi ugrupowaniami, w których działaniu dużą rolę odgrywa Internet: Polską Partią Piratów i Partią Libertariańską.

Planują prawdziwą rewolucję. Jeszcze przed majowymi eurowyborami każdy obywatel będzie mógł zdecydować, kto ma startować z ich „jedynek". – Na pierwszych miejscach będą mogli znaleźć się wszyscy, nie tylko członkowie naszych partii – zapowiada szef Demokracji Bezpośredniej Adam Kotucha.

Jego partia powstała w 2012 roku na bazie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9738

Wydanie: 9738

Spis treści
Zamów abonament