Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najdroższe gwiazdy telewizji

15 stycznia 2014 | Ekonomia i Rozwój
Programy z gwiazdami przynoszące najwyższe wpływy z reklam w 2013 r.
źródło: Rzeczpospolita
Programy z gwiazdami przynoszące najwyższe wpływy z reklam w 2013 r.

Media | W pierwszej dziesiątce celebrytów, którzy przyciągnęli do telewizji najwyższe budżety reklamowe w ubiegłym roku, połowę stanowią gwiazdy TVN. Na czele rankingu błyszczy Ewa Drzyzga i jej nadawane od 14 lat „Rozmowy w toku".

magdalena lemańska

Ewa Drzyzga pobiła więc zwyciężczynię ubiegłorocznego zestawienia: niepokorną restauratorkę Magdę Gessler i jej autorski program „Kuchenne rewolucje", także nadawany przez TVN.

Wpływy z reklam nienudzącego Polaków mimo bardzo długiej historii nadawania programu Drzyzgi sięgnęły w 2013 r. 134,4 mln zł, wyliczył dom mediowy Lowe Media na potrzeby kolejnej edycji swojego rankingu najbardziej dochodowych celebrytów telewizyjnych.

„Rozmowy..." wygrały częstymi emisjami

W rankingu ujęto cennikowe (czyli te jeszcze przed odliczeniem rabatów udzielanych reklamodawcom przez stacje telewizyjne) przychody reklamowe przypadające na wszystkie premiery i powtórki programów bazujących na wizerunku celebrytów, jakie emitowane były od początku stycznia do końca grudnia. Założeniem jest, że bez udziału danej gwiazdy program nie odniósłby takiego sukcesu.

– „Rozmowy w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9738

Wydanie: 9738

Spis treści
Zamów abonament