Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Orkiestra skomercjalizowana

15 stycznia 2014 | Publicystyka, Opinie | Marek Kochan
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Fotorzepa
Pytany o zarzuty wobec WOŚP Jerzy Owsiak wszedł na stół i przeklinał
autor zdjęcia: Krystian Dobuszynski
źródło: Reporter
Pytany o zarzuty wobec WOŚP Jerzy Owsiak wszedł na stół i przeklinał

Jest takie powiedzenie: prawdziwa cnota krytyk 
się nie boi. A z Owsiakiem jest pewien kłopot, 
bo on niespecjalnie dobrze znosi krytykę i zamiast merytorycznie odpowiedzieć na krytyczne uwagi, atakuje tych, którzy je zgłaszają – mówi Michałowi Płocińskiemu ekspert od wizerunku Marek Kochan.

Rz: Praktycznie w każdej ankiecie badającej, kto dla Polaków jest autorytetem, na wysokim miejscu pojawia się Jerzy Owsiak. Czy po XXII już finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można ocenić, że wizerunkowo pasuje on do roli autorytetu?

Na pewno po 22 latach działalności WOŚP Jerzy Owsiak jest dziś postacią szeroko rozpoznawalną przez Polaków. A ludzie często jako wzór wskazują  kogoś, kogo po prostu dobrze znają z telewizji. Może to być związane ze zjawiskiem, które określiłbym jako celebrytyzację autorytetów. Naturalnie nie wszyscy znani i lubiani rzeczywiście mogą być wzorem dla innych. Owsiak jest być może wskazywany jako autorytet, gdyż reprezentuje te wartości, które są dziś cenione i aktywnie promowane przez sporą część mediów. Poza tym liczy się też wyrazisty popkulturowy wizerunek. Kolorowe okulary i spodnie czy charakterystyczny sposób mówienia na pewno zwiększają rozpoznawalność. Jednak wyrazistość i rozpoznawalność Jerzego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9738

Wydanie: 9738

Spis treści
Zamów abonament