Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co nowego w prawie

03 marca 2014 | Prawo i praktyka | KC

Udręką, nie tylko dla prawników, są ciągłe nowelizacje przepisów. Warto zauważyć, że pojawia się dużo ujednoliconych tekstów ustaw i rozporządzeń, dzięki czemu nie trzeba wertować licznych dzienników ustaw w poszukiwaniu potrzebnego aktu.

Cieszy więc, że takich aktów jest coraz więcej, a w tym roku radość jest tym większa, że nie trzeba już szukać rozproszonych przepisów kodeksu cywilnego i kodeksu postępowania cywilnego, bo właśnie legislatorzy dostarczyli nam ujednolicone teksty tych ważnych ustaw (patrz końcowa rubryka dotycząca takich właśnie tekstów).

PRZEDSIĘBIORCY

- Od 17 stycznia Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje grunty o powierzchni 375,6334 ha, położone na terenach miast: Białystok, Ełk, Grajewo, Łomża i Suwałki oraz gmin: Gołdap, Małkinia Górna i Suwałki (DzU z 2 stycznia, poz. 1).

- Z kolei Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna ma w swojej dyspozycji 1677,1664 ha położonych na terenach miast: Jasło, Kraśnik, Łuków, Opatów, Pionki, Przemyśl, Radom, Siedlce, Stalowa Wola, Tarnobrzeg i Tomaszów Lubelski oraz gmin: Gorzyce, Horodło, Janów Lubelski, Jasło, Jedlicze, Kobierzyce, Łapy, Łuków, Mińsk Mazowiecki, Nisko, Nowa Dęba, Nowe Miasto nad Pilicą, Opatów, Orły, Ożarów Mazowiecki, Pilawa, Połaniec, Poniatowa, Przasnysz, Ryki, Rymanów, Siedlce, Staszów, Tomaszów Lubelski, Tuczępy, Węgrów i Wyszków. To rozporządzenie obowiązuje od 28 lutego (DzU z 13 lutego, poz. 199).

- Po długim vacatio legis, bo dopiero 1 stycznia 2014 r., weszła w życie uchwalona 6 sierpnia 2013 roku ustawa o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9778

Wydanie: 9778

Spis treści

Pierwsza strona

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Zamów abonament