Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kruk celuje w Hiszpanię

03 marca 2014 | Ekonomia i Rozwój
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa

PIotr Krupa | Myślimy o dalszej ekspansji zagranicznej – mówi prezes spółki windykacyjnej.

Rz: Ekonomiści niemal jednogłośnie mówią o ożywieniu gospodarczym w Polsce. Jak jako największa spółka windykacyjna w kraju oceniacie kondycję finansową Polaków?

Piotr Krupa: Patrząc na to, ile gospodarstwa domowe mają pieniędzy, jaką mają płynność finansową, to 2013 r. był trudniejszy niż 2012 r. Widać to w kilku obszarach. Działania sądowo- -komornicze są mniej efektywne niż we wcześniejszych latach. Widać to też na etapie negocjacji z osobą zadłużoną, której chcemy rozłożyć dług na raty dogodne do spłaty. Słyszymy od ludzi, że mają bardzo dużo problemów, ich sytuacja finansowa jest ciężka. Zapowiedzi makroekonomistów rzeczywiście mówią o poprawie, jednak w naszym biznesie i sytuacji gospodarstw domowych będzie to widoczne z opóźnieniem trzech – czterech kwartałów.

Dlaczego tak się dzieje?

Najpierw trzeba zaspokoić podstawowe potrzeby życiowe, a dopiero w kolejnych etapach myśli się o zaległych sprawach, czyli długach.

Działacie nie tylko w Polsce, ale także w Rumunii, Czechach i Słowacji. Czy podobne zachowania obserwujecie również tam?

Tak, zachowania i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9778

Wydanie: 9778

Spis treści

Pierwsza strona

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Zamów abonament