Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Aplikacja raz w kosztach, a raz nie. Zależy od sądu

03 marca 2014 | Prawo | Mateusz Maj
Krystian Pawłowicz
źródło: materiały prasowe
Krystian Pawłowicz

PIT | Możliwość pomniejszenia przychodu nowej kancelarii o wydatki na zdobycie uprawnień do jej prowadzenia dzieli orzecznictwo.

Od aplikacji do kancelarii daleka droga – mówią jedne sądy administracyjne i przychylają się do stanowiska organów podatkowych, że koszty prawniczego szkolenia nie pomniejszają przychodów podatkowych przyszłej kancelarii. Inne sądy administracyjne przyznają, że bez aplikacji nie byłoby kancelarii, dlatego można rozliczyć koszty.

– Działaniu skarżącego towarzyszyła niepewność w sferze edukacyjnej związana z odbywaniem aplikacji prawniczej, a nie niepewność co do skutków podejmowanych działań w sferze gospodarczej – stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu 5 lutego (sygn. I SA/Wr 2009/13). Sąd uznał, że z tego powodu prawnik nie może zaliczyć do kosztów działalności wydatków na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9778

Wydanie: 9778

Spis treści

Pierwsza strona

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Zamów abonament