Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szeregowce kuszą niższą ceną

03 marca 2014 | Ekonomia i Rozwój | Aneta Gawrońska
Słoneczne Tarasy pod Poznaniem – ceny domów zaczynają się od 218 tys. zł
źródło: Materiały Inwestora
Słoneczne Tarasy pod Poznaniem – ceny domów zaczynają się od 218 tys. zł

Nowe domy | Na segment pod Warszawą wystarczy ok. 500–600 tys. zł. Pod Poznaniem kupimy szeregówkę za 220 tys. zł.

Deweloperzy najchętniej budują domy w zabudowie szeregowej. Stojące na stosunkowo niewielkich działkach budynki są tańsze.

– Popyt na domy w zabudowie szeregowej chociaż nie jest bardzo duży, jest jednak stabilny – ocenia Rafał Zdebski, dyrektor handlowy spółki deweloperskiej Inpro. – Większą działkę, prywatność i prestiż zapewniają z reguły domy wolno stojące. Część klientów decyduje się jednak na bliźniaki lub domy szeregowe właśnie ze względu na niższą cenę – tłumaczy dyrektor. Kupujący szeregowce najchętniej wybierają budynki o powierzchniach 140–170 mkw. z garażem, dużym tarasem i kominkiem.

Z dopłatami do kredytów

– Spora część klientów zwraca również uwagę na takie udogodnienia, jak kolektory słoneczne i ogrzewanie gazowe – stwierdza Rafał Zdebski.

O dużym popycie na domy szeregowe powstające pod dużymi miastami mówi Krzysztof Krzyżaniak, współwłaściciel firmy KM Building, która buduje osiedla pod Poznaniem. – W ostatnich latach zainteresowanie budynkami w zabudowie szeregowej znacznie wzrosło kosztem domów wolno stojących oraz bliźniaków. Powodem jest głównie niższa cena tych nieruchomości – potwierdza Krzysztof Krzyżaniak.

W okolicach Poznania najlepiej sprzedają się domy o powierzchni użytkowej 60–90 mkw. Jak podkreśla Krzysztof Krzyżaniak, klienci chcą koniecznie mieć kawałek swojego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9778

Wydanie: 9778

Spis treści

Pierwsza strona

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Zamów abonament