Szeregowce kuszą niższą ceną
Nowe domy | Na segment pod Warszawą wystarczy ok. 500–600 tys. zł. Pod Poznaniem kupimy szeregówkę za 220 tys. zł.
Deweloperzy najchętniej budują domy w zabudowie szeregowej. Stojące na stosunkowo niewielkich działkach budynki są tańsze.
– Popyt na domy w zabudowie szeregowej chociaż nie jest bardzo duży, jest jednak stabilny – ocenia Rafał Zdebski, dyrektor handlowy spółki deweloperskiej Inpro. – Większą działkę, prywatność i prestiż zapewniają z reguły domy wolno stojące. Część klientów decyduje się jednak na bliźniaki lub domy szeregowe właśnie ze względu na niższą cenę – tłumaczy dyrektor. Kupujący szeregowce najchętniej wybierają budynki o powierzchniach 140–170 mkw. z garażem, dużym tarasem i kominkiem.
Z dopłatami do kredytów
– Spora część klientów zwraca również uwagę na takie udogodnienia, jak kolektory słoneczne i ogrzewanie gazowe – stwierdza Rafał Zdebski.
O dużym popycie na domy szeregowe powstające pod dużymi miastami mówi Krzysztof Krzyżaniak, współwłaściciel firmy KM Building, która buduje osiedla pod Poznaniem. – W ostatnich latach zainteresowanie budynkami w zabudowie szeregowej znacznie wzrosło kosztem domów wolno stojących oraz bliźniaków. Powodem jest głównie niższa cena tych nieruchomości – potwierdza Krzysztof Krzyżaniak.
W okolicach Poznania najlepiej sprzedają się domy o powierzchni użytkowej 60–90 mkw. Jak podkreśla Krzysztof Krzyżaniak, klienci chcą koniecznie mieć kawałek swojego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta