Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Transakcje: Ceny mieszkań są stabilne

03 marca 2014 | Nieruchomości | aig
źródło: Rzeczpospolita

W Warszawie za 1 mkw. lokalu klienci płacą średnio 7,2 tys. zł. Ceny w ciągu miesiąca nieznacznie wzrosły, o 0,4 proc.

  • – Siódmy miesiąc z rzędu transakcyjne ceny mieszkań na krajowym rynku utrzymują się na stabilnym poziomie – wynika z danych Home Broker i Open Finance. W ujęciu miesięcznym największy wzrost cen – o 4,1 proc. – analitycy odnotowali w Toruniu. Średnia cena mkw. mieszkania w tym mieście to ponad 4,1 tys. zł. Jednak rok do roku ceny w Toruniu spadły o 4,9 proc.
  • W Krakowie średnia cena mkw. mieszkań wynosi 6,3 tys. zł. Ceny w ciągu miesiąca spadły tam o 1 proc. Najtaniej jest w Łodzi, gdzie za mkw. lokalu klienci płacą średnio ponad 3,6 tys. zł.
  • W Bydgoszczy przeciętna cena mkw. mieszkania wynosi 4 tys. zł, a w Szczecinie 4,3 tys. zł za mkw. – Nadal odczuwamy na rynku efekt obniżenia stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej do najniższych poziomów w historii. To wpływa na oprocentowanie kredytów hipotecznych i podnosi ich dostępność – komentuje Marcin Krasoń z firmy Home Broker. – Część klientów zabiera też swoje oszczędności z banków i przenosi je m.in. na rynek nieruchomości.
Wydanie: 9778

Wydanie: 9778

Spis treści

Pierwsza strona

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Zamów abonament