Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

03 marca 2014 | Ekonomia i Rozwój

Spółki

- Związkowcy i zarząd PKN Orlen zawarli porozumienie dotyczące wskaźnika wzrostu wynagrodzeń w spółce w 2014 r.  Ustalono, że od sierpnia nastąpi uznaniowy wzrost płacy w wysokości średnio 100 zł miesięcznie na pracownika. Ponadto strony negocjacji przyjęły, że w kwietniu oraz w grudniu wypłacone będą pracownikom PKN Orlen nagrody jednorazowe w łącznej wysokości 3 tys. zł – każdorazowo po 1500 zł. Ustalono też kwotową waloryzację dodatków i świadczeń określonych w układzie zbiorowym pracy.

—pap, agmk

- Zarząd Rainbow Tours we wstępnych założeniach dotyczących podziału zysku za 2013 rok planuje, że na dywidendę trafi 5,03 mln zł, co da 0,35 zł dywidendy na akcję. Spółka podała, że ostateczna kwota deklarowanej dywidendy może ulec zmianie. Z zysku za 2012 rok spółka przeznaczyła na dywidendę ok. 575 tys. zł, co dało 0,04 zł na akcję.

—pap, agmk

Świat

- Bezrobocie w strefie euro wyniosło w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9778

Wydanie: 9778

Spis treści

Pierwsza strona

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Zamów abonament