Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co oznacza, że związek z działalnością gospodarczą jest ścisły

03 marca 2014 | Ekspert księgowy

Wykorzystywanie samochodów przeznaczonych do odsprzedaży do celów prywatnych podatnika i jego pracowników pozbawia prawa do pełnego odliczenia VAT.

Firma kupuje samochody, które można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza to auta, które bezpośrednio po zakupie są sprzedawane klientom. Druga grupa to samochody, które przed sprzedażą są wykorzystywane przez spółkę do różnych celów związanych z działalnością opodatkowaną. Chodzi o wspieranie sprzedaży przez oddawanie samochodów do jazd testowych lub demonstracyjnych, do wypożyczania aut klientom serwisu, a także do jazd służbowych pracowników podatniczki. Jednak podstawowym przeznaczeniem drugiej kategorii aut jest również ich odsprzedaż.

Firma zapytała, czy od 1 stycznia 2011 r. przysługuje jej pełne prawo do odliczania VAT od wszystkich samochodów oraz paliwa do nich. Sama uważała, że nie dotyczy jej ograniczenie odliczenia podatku naliczonego z art. 3 ust. 1 ustawy z 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9778

Wydanie: 9778

Spis treści

Pierwsza strona

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Zamów abonament