Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Logistyka szuka ludzi

07 kwietnia 2014 | Ekonomia i Rozwój | Anita Błaszczak
Liczba ofert pracy w logistyce wzrosła o 38 proc.
autor zdjęcia: Piotr Kowalczyk
źródło: Fotorzepa
Liczba ofert pracy w logistyce wzrosła o 38 proc.

W większości branż kandydaci mieli w I kwartale więcej ofert zatrudnienia niż rok wcześniej. Ich łączna liczba wzrosła o ponad 9 proc.

Anita Błaszczak

Najbardziej swą aktywność rekrutacyjną zwiększyła branża logistyczno-transportowa. Tu liczba ofert pracy w pierwszych miesiącach tego roku była prawie o 38 proc. wyższa niż rok wcześniej – wynika z najnowszych danych czołowego portalu rekrutacyjnego Pracuj.pl.

Wzrost w transporcie i logistyce, który widać też po zwiększonej sprzedaży aut dostawczych w lutym, świadczy o większej liczbie zleceń w firmach przewozowych. – A to z kolei o poprawie koniunktury w całej gospodarce – zwracają uwagę eksperci Pracuj.pl, gdzie w I kwartale pracodawcy i łowcy głów opublikowali niemal 98,3 tys. ofert pracy.

To rekordowa liczba jak na początek roku. Co więcej, w większości branż propozycji zatrudnienia było więcej niż 12 miesięcy wcześniej, a w każdej kandydaci mieli też większy wybór ofert...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9808

Wydanie: 9808

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament