Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przez staże do nowej elity

01 kwietnia 2015 | Ekonomia
O przyszłości programów stażowych dla młodych talentów dyskutowali przedstawiciele Polskiej Rady Biznesu oraz laureaci  jej elitarnego projektu stażowego Programu Kariera podczas śniadania „Rzeczpospolitej” w Pałacu Sobańskich, siedzibie PRB. Fot. Olga Rainka
źródło: Rzeczpospolita
O przyszłości programów stażowych dla młodych talentów dyskutowali przedstawiciele Polskiej Rady Biznesu oraz laureaci jej elitarnego projektu stażowego Programu Kariera podczas śniadania „Rzeczpospolitej” w Pałacu Sobańskich, siedzibie PRB. Fot. Olga Rainka

Polska Rada Biznesu poprzez swój program stażowy chce kreować przyszłych liderów polskiej gospodarki.

Anita Błaszczak

Choć co roku krajowe uczelnie opuszczają tysiące absolwentów, firmom wcale nie jest łatwiej pozyskać młode talenty, które w przyszłości staną się nową elitą biznesu. – Dlatego potrzebne są takie elitarne programy stażowe jak Program Kariera, który rozwija Polska Rada Biznesu, oferując młodym ludziom nie tylko płatną praktykę w znanych krajowych firmach, ale także mentoring z udziałem czołowych przedsiębiorców i menedżerów – podkreślali przedstawiciele firm członkowskich PRB i laureaci Programu Kariera podczas śniadania „Rzeczpospolitej" nt. przyszłości programów stażowych dla najlepszych.

Zwracali uwagę, że wprawdzie globalna wojna o talenty dotyka już polskich firm, ale na razie koncentruje się na grupie doświadczonych specjalistów. Mniejsze znaczenie ma rywalizacja o utalentowaną młodzież, choć ostatnio widać tu zmianę. – Te z polskich firm, które myślą w kategoriach średnio i długoterminowych walczą już o dobrych stażystów. Dostrzegają potrzebę, by pozyskać młodych ludzi po najlepszych uczelniach – mówił Marian Owerko, wiceprezes PRB, przewodniczący rady nadzorczej Bakallandu i pomysłodawca Programu Kariera. Ten trend potwierdza zresztą rozwój programu, który w tym roku jest organizowany po raz 12.

Różnica w jakości

Marian Owerko wspominał, że o ile w pierwszych edycjach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10105

Wydanie: 10105

Spis treści
Zamów abonament