Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Powierzający przewóz nie odpowie za brak tablic

23 grudnia 2015 | Dobra Firma | Aleksandra Tarka

Ukarać za wykonywanie przewozu autobusem, który nie odpowiadał warunkom technicznym, można tylko przewoźnika, który dopuścił się naruszenia, a nie tego, który jedynie zlecił wykonanie przewozu.

Spór w sprawie dotyczył 5 tys. zł kary za wykonywanie przewozu autobusem, który nie odpowiadał wymaganym warunkom technicznym.

Kara miała związek z kontrolą. Poddano jej autobus, którym wykonywano przewóz drogowy osób w ramach linii regularnej. Z dokumentów okazanych przez kierowcę wynikało, że kieruje on pojazdem należącym do jednego z przedsiębiorców. Kierowca okazał do kontroli wypis z licencji transportowej udzielonej przedsiębiorcy oraz wypis z zezwolenia na wykonywanie przewozów regionalnych osób w krajowym transporcie drogowym. Nie miał zaś zezwolenia na wykonywanie regularnych przewozów osób udzielonego firmie, na rzecz której wykonywał swoje obowiązki.

To nie ten kierowca

To wystarczyło do wszczęcia postępowania z urzędu. Szybko okazało się jednak, że postępowanie nie powinno dotyczyć przedsiębiorcy, którego kierowcę zatrzymano. Urzędnicy ustalili, że wykonywanie przewozów w ramach zezwolenia na wykonywanie regularnych przewozów powierzono innej osobie. Ta powierzyła ich wykonywanie na trasie przedsiębiorcy,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10328

Wydanie: 10328

Spis treści
Zamów abonament