Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie każdym indykiem można karmić norki

23 grudnia 2015 | Dobra Firma | Renata Krupa-Dąbrowska

Lekarz weterynarii nie może nałożyć kary pieniężnej na właściciela farmy, który karmi swoje zwierzęta martwymi ptakami, jeżeli nie ma twardych dowodów, że tak faktycznie jest.

Powiatowy lekarz weterynarii nałożył na spółkę cywilną karę pieniężną za niespełnienie wymagań weterynaryjnych dla produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego wykorzystywanych do żywienia zwierząt. Chodziło konkretnie o karmienie norek martwymi indykami.

Wspólnicy tej spółki odwołali się do wojewódzkiego lekarza weterynarii. Ich zdaniem ustalenia powiatowego lekarza są błędne. Wojewódzki lekarz uchylił decyzję wydaną w tej sprawie i przekazał powiatowemu lekarzowi do ponownego rozpoznania. Ten nałożył karę raz jeszcze.

Skąd te ptaki

Wspólnicy odwołali się ponownie do wojewódzkiego lekarza. Tym razem nie miał on już żadnych wątpliwości i postanowił utrzymać decyzję powiatowego lekarza w mocy. Jego zdaniem twierdzenia strony prezentowane w postępowaniu były zmienne i wzajemnie się wykluczały. Pierwsza wersja pochodzenia indyków była taka, że są to sztuki podduszone, zakupione na fermie. Natomiast według późniejszej wersji zostały one zakupione na targu i były wyhodowane we własnym zakresie.

Ostatnia wersja nie została uznana przez powiatowego lekarza za wiarygodną, ponieważ czas wzrostu indyka nie daje efektów wagowych takich jak u tych znalezionych podczas kontroli, a zatem wyklucza to pochodzenie z własnego chowu....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10328

Wydanie: 10328

Spis treści
Zamów abonament