Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Świąteczna premia nie może pochodzić z funduszu

23 grudnia 2015 | Ekspert księgowego | Dorota Majewska
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita
Dorota 
Majewska
źródło: materiały prasowe
Dorota 
Majewska

Przyznanie pracownikom w okresie bożonarodzeniowym i noworocznym dodatkowych pieniędzy lub talonów pochodzących ze środków zfśs wymaga uwzględnienia ich sytuacji materialnej, życiowej oraz rodzinnej.

Pod koniec roku, w okresie świąteczno-noworocznym, organizujemy dla swoich pracowników spotkanie integracyjne, które jednocześnie będzie okazją do podsumowania działalności spółki w 2015 r. Ponadto zarząd podjął decyzję o przekazaniu wszystkim pracownikom bonów towarowych lub dodatkowych pieniędzy. Pracownicy mogą wybrać, którą formę prezentu chcą otrzymać. Czy koszty organizacji spotkania integracyjnego są kosztem uzyskania przychodu? Czy bony towarowe oraz świadczenia pieniężne mogą zostać sfinansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych? Jak ująć w księgach poszczególne operacje związane z organizacją spotkania i przekazaniem upominków? – pyta czytelnik.

Spotkania integracyjne są częstą praktyką w firmach. Ich organizacja w grudniu to również świetna okazja do podsumowania roku z pracownikami. Imprezę taką można zorganizować, wyznaczając pracownikom zadania w tym zakresie (w tym przypadku kosztem będzie najem lokalu, usługi gastronomiczne i honoraria artystów, którzy będą występować w trakcie imprezy). Innym rozwiązaniem jest zlecenie przygotowania spotkania zewnętrznej firmie specjalizującej się w tego typu usługach.

Wydatki na organizację spotkania integracyjnego na podstawie otrzymanych faktur ujmuje się w kosztach działalności operacyjnej – jeżeli spotkanie to jest finansowane ze środków obrotowych firmy....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10328

Wydanie: 10328

Spis treści
Zamów abonament