Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fiskus nie zajrzy na konta

23 grudnia 2015 | Prawo | Paweł Rochowicz

Opóźnia się wdrożenie dyrektywy o wymianie informacji z zagranicą. Polskę może to dużo kosztować.

Jedno ze sztandarowych haseł obecnego rządu to uszczelnianie systemu podatkowego i przeciwdziałanie oszustwom podatkowym. Może się jednak okazać, że jedna z ustaw realizujących ten cel zostanie uchwalona z poślizgiem. A ponieważ chodzi o wdrożenie europejskiej dyrektywy do 1 stycznia 2016 r. – za opóźnienie nasz kraj mogą czekać też kary.

Chodzi o projekt ustawy o automatycznej wymianie informacji w sprawach podatkowych między administracjami krajów członkowskich UE. Przygotowało go Ministerstwo Finansów jeszcze we wrześniu. Do dziś nie zakończyły się konsultacje. Wprawdzie – jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji – ostatnio w MF prace nad projektem przyspieszyły, ale nawet jeśli rządowi uda się go przyjąć jeszcze w grudniu, uchwalenie przed 1 stycznia jest mało prawdopodobne.

– Jeśli nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10328

Wydanie: 10328

Spis treści
Zamów abonament