Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dość bajek o kompromisie

23 grudnia 2015 | Rzecz o polityce | Tomasz Terlikowski
autor zdjęcia: Waldemar Kompała
źródło: Fotorzepa

Beata Szydło powiela mity lewicy

 

Rząd nie zamierza angażować się w obronę życia – zapowiedziała, nieco innymi słowami, premier Beata Szydło w Radiu Plus. I niestety nie jest to pierwsza niepokojąca wypowiedź polityka Prawa i Sprawiedliwości na temat obowiązującej w Polsce ustawy aborcyjnej. Wcześniej w podobnym duchu wypowiadali się na ten temat poseł Jacek Sasin i obecny marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Te wypowiedzi na razie wydają się najlepiej oddawać nastrój panujący w tej partii. Kłopot z nimi polega tylko na tym, że opierają się one na lewicowych i niewiele mających wspólnego z rzeczywistością mitach. Mitach, które – powtarzane także przez prawicę – budują głęboko nieprawdziwy obraz polskiej sytuacji.

Aby dobrze to zrozumieć, trzeba przytoczyć całą wypowiedź premier Szydło. „Rząd nie planuje rozpoczynania dyskusji na tematy światopoglądowe. Mamy w Polsce kompromis, on nie jest doskonały. Budzi wątpliwości. Ale proponowałabym pewną ostrożność. Bo obserwując napięcia społeczne wywoływane przez środowiska przeciwne rządowi – to nie jest dobry moment na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10328

Wydanie: 10328

Spis treści
Zamów abonament