Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ofensywa inwestycyjna portu we Wrocławiu

23 grudnia 2015 | Życie Dolnego Śląska | Danuta Walewska.
Z wrocławskiego lotniska skorzysta w tym roku 2,3 mln. pasażerów
autor zdjęcia: Łukasz Giza
źródło: materiały prasowe
Z wrocławskiego lotniska skorzysta w tym roku 2,3 mln. pasażerów

Umożliwienie lądowania i startu podczas złej pogody i remont drogi startowej to tylko przykłady nowych rozwiązań w porcie lotniczym. Na plan rozwoju przeznaczono ponad 100 mln zł.

– Inwestycje w infrastrukturę techniczną części ściśle lotniczej sprawią, że będziemy jednym z najnowocześniejszych portów w Europie Środkowo-Wschodniej – powiedział „Rzeczpospolitej" Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Połowa ze 100 mln zł przeznaczonych na rozbudowę i modernizację lotniska to środki unijne. Wrocławski port otrzymał je z Funduszu Spójności w ramach programu „Infrastruktura i środowisko". A Bruksela nie miała żadnych wątpliwości, że Dolny Śląsk potrzebuje nowoczesnej infrastruktury lotniczej.

Na remont drogi startowej (planowana jest wymiana nawierzchni na całej długości pasa startowego 2,5 km) spółka wyda 30 mln złotych. Na modernizację oświetlenia nawigacyjnego, w której wykorzystano najnowocześniejsze systemy oparte na technologii LED – 20 mln zł. Ta inwestycja prowadzona jest według ostatnich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10328

Wydanie: 10328

Spis treści
Zamów abonament