Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy dostaną dotacje na rozwój regionalnych specjalizacji i nowych produktów

23 grudnia 2015 | Dobra Firma | Michał Kołtuniak

Z początkiem nowego roku przedsiębiorcy będą mogli sięgnąć po unijne pieniądze. Konkursy zostały przewidziane zarówno w programach regionalnych, jak i krajowych. Będą one wspierać rozwój nowych, przełomowych technologii oraz wprowadzanie do produkcji zmodernizowanych towarów.

Dotacji na rozwój firm można poszukiwać zarówno w programach regionalnych, jak i w krajowych. W tym drugim przypadku chodzi przede wszystkim o program „Inteligentny rozwój". W zależności od wybranego instrumentu wsparcia środki będzie można wykorzystać na wdrażanie nowych produktów (towarów, usług, procesów), wykorzystywanie wyników badań albo na zakup specjalistycznych usług, mających przybliżyć przedsiębiorcom pojęcie innowacji i pomóc im w ich praktycznym wykorzystaniu.

Inteligentne działy

Terminy ogłaszania konkursów można znaleźć w harmonogramach, które są publikowane na stronach poświęconych poszczególnym programom. Można też je znaleźć na witrynie poświęconej funduszom europejskim (www.funduszeeuropejskie.gov.pl). Przykładowo przedsiębiorcy z województwa zachodniopomorskiego już mogą się szykować do pozyskania dotacji z tzw. działania 1.5 „Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych specjalizacji oraz inteligentnych specjalizacji". Zarząd województwa, który odpowiada za realizację programu, już ogłosił stosowny konkurs, przy czym sam nabór wniosków rozpocznie się 18 stycznia przyszłego roku i będzie prowadzony do 18 marca.

W grupie tzw. beneficjentów, czyli podmiotów uprawnionych do składania aplikacji, są mikro, małe i średnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10328

Wydanie: 10328

Spis treści
Zamów abonament