Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gotówka w kasie musi być policzona na ostatni dzień roku

23 grudnia 2015 | Ekspert księgowego | Magdalena Ludwiczak
Magdalena 
Ludwiczak
źródło: materiały prasowe
Magdalena 
Ludwiczak

W większych jednostkach wybrane czynności inwentaryzacyjne są rozłożone w ostatnim kwartale roku. Ale nie wszystkie składniki aktywów da się spisać z wyprzedzeniem.

Jednym z elementów prac związanych z rachunkowym zamknięciem każdego roku obrotowego jest inwentaryzacja składników aktywów i pasywów. Inwentaryzacja jest bowiem składową częścią rachunkowości i polega na okresowym ustalaniu rzeczywistego stanu aktywów i pasywów jednostki. Podstawowy cel inwentaryzacji to ustalenie rzeczywistego stanu składników majątkowych jednostki, w przypadku gdy nie wynika on bezpośrednio z prowadzonej przez jednostkę ewidencji księgowej. Inwentaryzacja służy weryfikacji ustalonych drogą inwentaryzacji danych ze stanem wynikającym bezpośrednio z ksiąg rachunkowych. Pozwala na urealnienie tych danych oraz prowadzi do wyjaśnienia i rozliczenia ewentualnych różnic...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10328

Wydanie: 10328

Spis treści
Zamów abonament