Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prezydent musi pomóc firmom

28 marca 2017 | Rzecz o prawie | Krzysztof Bramorski

Potrzebne są kompleksowe regulacje dla przedsiębiorców

Prezydent Andrzej Duda 22 lutego 2017 r. podpisał zainicjowaną przez siebie i uchwaloną 26 stycznia 2017 r. nowelizację ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Z inicjatywy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców uroczystość podpisania odbyła się w siedzibie jednej z rodzinnych firm w Raszynie, co miało podkreślać doniosłość zmiany dla tej grupy przedsiębiorców. Według prezydenta celem nowelizacji jest bowiem ochrona interesów mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, a jest to inicjatywa „niezwykle ważna, i (...) aż dziw bierze, iż do tej pory jej nie zrealizowano".

Krąg adresatów jest zbyt wąski

Choć sporo w tych słowach marketingowej emfazy – dobrze, że prezydent daje sygnał, iż w obliczu ilości, wątpliwej jakości i stopnia skomplikowania uchwalanych aktów prawnych należy położyć nacisk na uwzględnianie w tej powodzi legislacyjnej potrzeb i interesów mikro-, małych i średnich przedsiębiorców (MMŚP).

Podpisana przez prezydenta nowelizacja wprowadza w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej zapis, że odtąd obligatoryjną częścią uzasadnienia większości projektów ustaw lub...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 10711

Wydanie: 10711

Spis treści
Zamów abonament