Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prezydent musi pomóc firmom

28 marca 2017 | Rzecz o prawie | Krzysztof Bramorski

Potrzebne są kompleksowe regulacje dla przedsiębiorców

Prezydent Andrzej Duda 22 lutego 2017 r. podpisał zainicjowaną przez siebie i uchwaloną 26 stycznia 2017 r. nowelizację ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Z inicjatywy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców uroczystość podpisania odbyła się w siedzibie jednej z rodzinnych firm w Raszynie, co miało podkreślać doniosłość zmiany dla tej grupy przedsiębiorców. Według prezydenta celem nowelizacji jest bowiem ochrona interesów mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, a jest to inicjatywa „niezwykle ważna, i (...) aż dziw bierze, iż do tej pory jej nie zrealizowano".

Krąg adresatów jest zbyt wąski

Choć sporo w tych słowach marketingowej emfazy – dobrze, że prezydent daje sygnał, iż w obliczu ilości, wątpliwej jakości i stopnia skomplikowania uchwalanych aktów prawnych należy położyć nacisk na uwzględnianie w tej powodzi legislacyjnej potrzeb i interesów mikro-, małych i średnich przedsiębiorców (MMŚP).

Podpisana przez prezydenta nowelizacja wprowadza w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej zapis, że odtąd obligatoryjną częścią uzasadnienia większości projektów ustaw lub...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10711

Wydanie: 10711

Spis treści
Zamów abonament