Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe przepisy dają pierwszeństwo zgromadzeniom cyklicznym

28 marca 2017 | Administracja | Anna Puszkarska

Od 2 kwietnia w razie złożenia zawiadomień o zamiarze zorganizowania dwóch lub więcej zgromadzeń w tym samym miejscu i czasie, zgromadzeniom cyklicznym będzie przysługiwać pierwszeństwo. Organ gminy zakaże innego zgromadzenia w tym samym miejscu i czasie co zgromadzenie cykliczne.

- Zawiadomienie o zamiarze zorganizowania zgromadzenia zostało złożone jeszcze przed wejściem w życie nowych przepisów o zgromadzeniach cyklicznych. Czy pierwszeństwo zgromadzeń cyklicznych będzie dotyczyć także zgromadzeń zgłoszonych przez 2 kwietnia i czy wpłynie na prawo do zgromadzeń spontanicznych?

Tak. Regulacje dotyczące zgromadzeń organizowanych cyklicznie zawarto w ustawie z 13 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo o zgromadzeniach (dalej nowelizacja), która wejdzie w życie 2 kwietnia. W nowelizacji przewidziano, że w sytuacji, gdy zgromadzenia są organizowane przez tego samego organizatora:

- w tym samym miejscu lub na tej samej trasie co najmniej 4 razy w roku według opracowanego terminarza lub co najmniej raz w roku w dniach świąt państwowych i narodowych, a

- tego rodzaju...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10711

Wydanie: 10711

Spis treści
Zamów abonament