Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wiosna sprzyja drogowcom

28 marca 2017 | Życie Opola i Ziemi Opolskiej | Adam Woźniak
Budowa obwodnicy Nysy jest coraz bliżej końca.
źródło: materiały prasowe
Budowa obwodnicy Nysy jest coraz bliżej końca.

Infrastruktura | Po zimowej przerwie ruszają inwestycje na drogach Opolszczyzny.

Na początku kwietnia zacznie się remont kolejnego odcinka biegnącej przez region autostrady A4. Odnawianie nawierzchni tej strategicznej dla połączenia zachodniej i wschodniej granicy trasy będzie prowadzone już piąty raz. Tym razem remont obejmie obie jezdnie autostrady od okolic węzła „Opole Południe" do okolic węzła „Krapkowice" wraz z węzłem. Łącznie jest to ponad 14 km samej jezdni oraz prawie 2 km jezdni na węźle. Koniec prac przewidywany jest w połowie października, wliczając przerwę wakacyjną. Roboty obejmą pełną wymianę dwóch warstw jezdni – wiążącą i ścieralną. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) deklaruje, że prace będą prowadzone w taki sposób, by okazały się jak najmniej uciążliwe dla kierowców.

– Podczas remontów w poprzednich latach wprowadziliśmy unowocześnienia służące bezpieczeństwu podróżnych, np. separatory przeciwległych pasów ruchu uniemożliwiające wyprzedzanie pod prąd, czy też komfortowi podróżowania. Te drugie to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10711

Wydanie: 10711

Spis treści
Zamów abonament