Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gry komputerowe na przetarcie szlaków

28 marca 2017 | Ekonomia
Producenci gier komputerowych często stawiani są za wzór udanej ekspansji polskich firm.
źródło: Shutterstock
Producenci gier komputerowych często stawiani są za wzór udanej ekspansji polskich firm.

W polskim eksporcie coraz większego znaczenia nabiera sektor nowoczesnych technologii. Ma się przyczyniać do umocnienia pozycji naszego kraju w globalnej sprzedaży towarów i usług. Rafał Wojski

Jak twierdzą eksperci Banku Zachodniego WBK, gospodarki oparte na wiedzy i technologiach informacyjnych będą jedynymi liczącymi się w świecie w perspektywie kolejnych lat.

Polscy eksporterzy z sektora nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) rozwijają ekspansję głównie w Niemczech i innych krajach Europy Zachodniej, a także w USA.

Na trudnym rynku amerykańskim mamy nawet dobre przykłady. Należy do nich np. polska spółka Medicalgorithmics, która wypromowała w USA PocketEKG: mobilne urządzenie, które rejestruje pracę serca pacjenta, wykrywa nieprawidłowości i informuje o nich lekarza. Ale ekspansja, jak i rozwój sektora w Polsce pozostaje dużym wyzwaniem: z jednej strony, posiadamy atut...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10711

Wydanie: 10711

Spis treści
Zamów abonament