Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Opole pamięta o patronie

28 marca 2017 | Życie Opola i Ziemi Opolskiej | Marek Kozubal
Tegoroczny, już 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbędzie się 9–11 czerwca. Będzie także koncert specjalny na jubileusz miasta.
autor zdjęcia: Sławomir Mielnik
źródło: Fotorzepa
Tegoroczny, już 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbędzie się 9–11 czerwca. Będzie także koncert specjalny na jubileusz miasta.

Miasto świętuje osiem wieków historii. Po raz pierwszy także składa hołdy swemu patronowi, Wojciechowi.

Uroczystości odbędą się na rynku oraz ul. św. Wojciecha od 21 do 23 kwietnia. To ma być wydarzenie, jakiego w Opolu jeszcze nie było.

Święto patrona połączone zostanie z trzydniowym jarmarkiem historycznym. Planowany jest spektakl plenerowy o św. Wojciechu, spotkania ze znanymi Wojciechami i Ogólnopolski Zjazd Wojciechów.

Świętowanie urodzin Wojciecha rozpocznie się 21 kwietnia o godz. 14 od pokrojenia tortu. W czasie jarmarku będzie można zobaczyć liczne występy, degustować potrawy. Na solenizantów, czyli Wojciechów, czekają zaś prezenty. W amfiteatrze odbędzie się koncert Krzysztofa Zalewskiego oraz zespołu Voo Voo.

Kolejnego dnia oprócz jarmarku produktów regionalnych odbędą się m.in. pokazy gotowania, tańca, będzie można zobaczyć balet Ramada, kuglarzy z grupy Bill Bombadill Show, spektakl „Śpiewające trampki".

Organizatorzy zapraszają też do parku rozrywki, gdzie będzie można chodzić po linie, na naukę balansu na Rol Bol czy żonglerki piłeczkami i maczugami. W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10711

Wydanie: 10711

Spis treści
Zamów abonament