Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fiskus przychylnie o uldze na innowacje

28 marca 2017 | Prawo | Monika Pogroszewska

Pracownik nie musi poświęcać 100 proc. czasu na działalność badawczo-rozwojową, by firma mogła odliczyć całe jego wynagrodzenie. monika pogroszewska

Po serii niekorzystnych interpretacji na temat ulgi na badania i rozwój (dalej B+R) dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej zajął pozytywne dla biznesu stanowisko dotyczące odliczenia kosztów osobowych. W najnowszych interpretacjach skarbówka wyjaśnia, co to znaczy, że pracownik musi być zatrudniony „w celu" prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej (2461-IBPB-1-3.4510.1184.2016.1.TS i 2461-IBPB-1-3.4510.1086.2016.2.TS). Potwierdza, że nie musi to być dosłowny zapis w umowie. Wystarczy odpowiednio sformułowany zakres obowiązków. Twierdzi też, że firma odliczy całe wynagrodzenie pracowników prowadzących prace badawczo rozwojowe, nawet jeśli np. połowę czasu poświęcą na inne zadania.

– Odliczenie kosztów osobowych to największy problem, z jakim muszą się zmierzyć firmy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10711

Wydanie: 10711

Spis treści
Zamów abonament