Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak najwięcej władzy w dół

28 marca 2017 | Ekonomia
W obliczu wyzwań, przed którymi stanęła Europa, potrzebujemy więcej demokracji lokalnej – zgodzili się uczestnicy debaty.
źródło: materiały prasowe
W obliczu wyzwań, przed którymi stanęła Europa, potrzebujemy więcej demokracji lokalnej – zgodzili się uczestnicy debaty.

Wzmocnienie samorządności lokalnej może być odpowiedzią i jednocześnie konsekwencję wyzwań, przed jakimi stoi Europa. Anna cieślak-wróblewska

Europa stoi na rozdrożu – jeszcze do niedawna synonim polityczno-gospodarczej stabilności, a dla wielu dobrobytu i socjalnego bezpieczeństwa, dziś stanęła w obliczu wielu problemów i wyborów. Jaką rolę odgrywa współczesny samorząd w budowaniu silnej i zjednoczonej Europy? – na takie pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy sesji plenarnej III Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie „Europa w obliczu globalnych zmian a samorząd XXI wieku".

Oderwanie od rzeczywistości?

– Co jest największym problemem Unii Europejskiej? Przestała słuchać i odpowiadać na potrzeby ludzi – analizował Emil Boc, były premier Rumunii, obecnie prezydent miasta Kluż-Napoka. – Unia, patrząc z perspektywy zwykłego mieszkańca, oderwała się od rzeczywistości. Na wysokim szczeblu dyskutuje się o jakości mleka w szkołach, tymczasem głównym tematem dyskusji powinno być zatrudnienie, bezrobocie, miejsca pracy, wzrost gospodarczy, edukacja itp. To są prawdziwe bolączki ludzkie. Dopóki Unia nie zacznie na nie odpowiadać i dopóki ludzie nie będą przekonani, że razem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10711

Wydanie: 10711

Spis treści
Zamów abonament