Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jaki prewspółczynnik jest właściwy dla danej jednostki

28 marca 2017 | Administracja | Janina Fornalik

Gdy zakupy mają być wykorzystywane do działalności prowadzonej przez jednostkę budżetową powiatu, współczynnik oraz prewspółczynnik powinny być obliczane na podstawie danych tej konkretnej jednostki.

Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach 13 grudnia 2016 r. wydał interpretację o sygn. 2461-IBPP3.4512.603.2016. 2.JP, dotyczącą stosowania właściwego „prewspółczynnika" do inwestycji realizowanej przez powiat, związanej z budynkiem wykorzystywanego w jednostce budżetowej (szkole). Interpretacja została wydana na wniosek powiatu, który planuje realizację inwestycji mającej na celu podniesienie efektywności energetycznej budynku szkoły poprzez zmniejszenie zużycia energii pierwotnej, a także redukcję pyłów emitowanych do atmosfery oraz spadek emisji gazów cieplarnianych. Inwestycja ta polega na wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, dociepleniu ścian i dachów, wymianie instalacji centralnego ogrzewania, a także obejmuje inne roboty budowlane. Powiat zamierza ubiegać się o dotację na ten cel.

Budynek szkoły, w którym będzie realizowana inwestycja jest budynkiem użyteczności publicznej wykorzystywanym przede wszystkim do działalności edukacyjnej, która nie podlega opodatkowaniu VAT lub jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10711

Wydanie: 10711

Spis treści
Zamów abonament