Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Banki chcą być gotowe do szybkiej emisji akcji

28 marca 2017 | Ekonomia
Współczynniki wypłacalności oraz kapitały własne banków w polsce  są rekordowo wysokie i najprawdopodobniej nadal będą rosły.
źródło: Rzeczpospolita
Współczynniki wypłacalności oraz kapitały własne banków w polsce są rekordowo wysokie i najprawdopodobniej nadal będą rosły.

Zmieniające się regulacje, rosnące wymogi wypłacalności i konieczność przygotowania planów naprawy powodują, że kredytodawcy chcą mieć możliwość sprawnego podwyższenia kapitału. maciej rudke

Zarząd ING Banku Śląskiego w projektach uchwał na walne zgromadzenie proponuje ustanowienie kapitału docelowego, umożliwiającego podniesienie kapitału zakładowego o 26 mln akcji (obecnie kapitał banku dzieli się na 130 mln walorów). Potencjalnie mógłby pozyskać w ten sposób nawet do 4,5 mld zł (licząc po obecnym kursie na GPW). To drugi kredytodawca po mBanku, który zdecydował się na taki krok.

Plan wymaga

O ile w przypadku mBanku, mającego jeden z największych portfeli kredytów frankowych na rynku (stanowią 23 proc. jego portfela ogółem), kapitał docelowy nie jest wielkim zaskoczeniem, biorąc pod uwagę prace legislacyjne nad rozwiązaniem sprawy kredytów frankowych, to w przypadku ING BSK, który ma niewiele tych kredytów (stanowią tylko 2 proc. całego portfela), taki pomysł wydaje się dość zaskakujący.

– To wyjście naprzeciw oczekiwaniom...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10711

Wydanie: 10711

Spis treści
Zamów abonament