Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zmienia się funkcja rachunkowości

21 czerwca 2017 | Ekspert księgowego | Wiesława Moczydłowska

Rozważania o przyszłości polskiej nauki i praktyki w rachunkowości były głównym celem II Kongresu Polskiej Rachunkowości odbywającym się pod hasłem „Rachunkowość – wizja przyszłości". Wiesława Moczydłowska

Obchody jubileuszu 110-lecia istnienia organizacji księgowych na ziemiach polskich, które były okazją organizacji II Kongresu Polskiej Rachunkowości, odbyły się w Teatrze Polskim w Warszawie w dniach 5-6 czerwca br. tuż przed Dniem Księgowego, obchodzonym tradycyjnie 9 czerwca, i podczas trwającego Roku Księgowego.

Przewidując kierunki zmian w gospodarce i ich skutki oraz pojawiające się potrzeby i zagrożenia w prowadzeniu biznesu, dokonano podsumowania i oceny dotychczasowego stanu nauki rachunkowości, prawa bilansowego i praktyki, a następnie próbowano odpowiedzieć na pytanie: „Jaka jest przyszłość polskiej rachunkowości", a co za tym idzie, jaka jest przyszłość polskiego księgowego? Kongres odbył się pod honorowym patronatem Ministerstwa Finansów przy merytorycznym przewodnictwie Rady Naukowej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Otwierając Kongres Franciszek Wala, prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, podkreślił m.in., że troską Stowarzyszenia jest, aby nowoczesny księgowy wyróżniał się dużą wiedzą, umiejętnościami praktycznymi i etyką zawodową. Przypomniał również, że od prawie 30 lat Stowarzyszenie Księgowych w Polsce jest pełnoprawnym członkiem Międzynarodowej Federacji Księgowych (IFAC) i czynnie działa na arenie międzynarodowej. Wyrazem tej współpracy było m.in. podpisanie pierwszego dnia Kongresu, z inicjatywy Stowarzyszenia,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10780

Wydanie: 10780

Spis treści
Zamów abonament