Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szansa na polskie innowacje

21 czerwca 2017 | Ekonomia
Biotechnologiczne spółki cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów
źródło: Rzeczpospolita
Biotechnologiczne spółki cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów

Nad Wisłą przybywa firm, które mają ambicje stworzenia całkiem nowych farmaceutyków w różnych obszarach terapeutycznych.

kamil Majcher

Żadnej polskiej firmie nie udało się jeszcze opracować w pełni innowacyjnego leku. W ostatnich latach, wraz z pojawieniem się dotacji unijnych na badania i rozwój, w naszym kraju powstało jednak wiele przedsiębiorstw, które chcą to zmienić. Zdecydowana większość ich projektów znajduje się w tzw. przedklinicznej fazie badań, co oznacza, że potencjalne leki nie były jeszcze podawane ludziom, a jedynie testowane na zwierzętach. Wprowadzenie własnego leku na rynek zajmuje najczęściej kilka lat i jest to koszt rzędu nawet kilkudziesięciu milionów euro.

Pokonać białaczkę

W większości przypadków, by lek trafił na rynek, musi pozytywnie przejść trzy fazy badań klinicznych. Selvita prawdopodobnie jako pierwsza polska spółka rozpoczęła w USA badania kliniczne dotyczące nowego leku. W marcu SEL24,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10780

Wydanie: 10780

Spis treści
Zamów abonament