Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rynek będzie rósł wolniej

21 czerwca 2017 | Ekonomia
Amerykańskie firmy zdominowały światowy rynek produkcji leków
źródło: Rzeczpospolita
Amerykańskie firmy zdominowały światowy rynek produkcji leków

Do 2021 r. tempo wzrostu globalnego rynku farmaceutycznego przyhamuje do 4–7 proc. rocznie. W tym czasie pojawi się jednak wiele innowacyjnych leków i terapii.

kamil majcher

Branża farmaceutyczna jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów produkcyjnych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wartość globalnego rynku farmaceutycznego w 2021 roku wyniesie prawie 1,5 bln dol. – wynika z ostatniego raportu QuintilesIMS Institute. Podobne dane przedstawia IMS Institute for Healthcare Informatics. Firma ta szacuje, że w 2020 r. rynek ten będzie wart 1,4 bln dol. Większość obserwatorów zwraca uwagę, że zaangażowanie innowacyjnych firm w prace badawczo-rozwojowe będzie skutkowało w najbliższych latach wprowadzeniem na rynek wielu nowych leków.

Onkologia na topie

W stosunku do 2016 r. w ciągu najbliższych pięciu lat globalny rynek leków powiększy się zatem aż o 33 proc., czyli 367 mld dol. Roczne tempo jego wzrostu szacowane jest na 4–7 proc. Spodziewane jest zatem wyhamowanie wzrostu z poziomu 9 proc. zanotowanego w 2014 i 2015 r. Tak dynamiczne tempo wzrostu było jednak spowodowane wprowadzeniem na rynek przełomowych terapii stosowanych w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu C oraz w chorobach nowotworowych.

Zakłada się, że lekkie hamowanie będzie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10780

Wydanie: 10780

Spis treści
Zamów abonament