Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Walka w dowód przyjaźni

21 czerwca 2017 | Sport | Janusz Pindera
Tomasz Adamek i jego nowy trener Gus Curren.
źródło: EAST NEWS
Tomasz Adamek i jego nowy trener Gus Curren.

Tomasz Adamek wraca na ring. W sobotę zmierzy się w Gdańsku z Australijczykiem Solomonem Haumono.

40-letni Adamek od dziewięciu tygodni wykuwał formę w Osadzie Śnieżka w Łomnicy pod okiem nowego trenera, 43-letniego Gusa Currena z Florydy, który zastąpił Rogera Bloodwortha.

Dla byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych (półciężkiej i junior ciężkiej) to piąty start na flagowej imprezie Polsatu, której organizacji podjął się tym razem Mateusz Borek, komentator i twarz tej stacji. Borek przyjaźni się z Adamkiem, to on pomógł mu w przygotowaniach do dwóch poprzednich pojedynków (z Przemysławem Saletą i Erikiem Moliną), to on namówił pięściarza, by zmienił trenera i raz jeszcze spróbował.

– Nie mamy nawet podpisanego kontraktu, słowo to słowo. Adamek to poważny facet, jak podejmuje decyzję, to się tego trzyma – mówi „Rzeczpospolitej" Borek.

Tomasz Adamek jest legendą polskiego zawodowego boksu. Na jego mistrzowski, przegrany pojedynek z Witalijem Kliczką (stawką był pas WBC w wadze ciężkiej należący do Ukraińca) w 2011 roku przyszło ponad 40 tysięcy ludzi. Stadion Miejski we Wrocławiu był pełny.

W 2009 roku razem z Andrzejem Gołotą przyciągnęli przed telewizory wielomilionową widownię, a w łódzkiej Atlas Arenie nie było jednego wolnego miejsca. Wynik pamiętamy, Gołota został poddany w piątej rundzie

Ale nie zawsze było tak dobrze, oczywiście ze sportowego punktu widzenia, bo sukces finansowy w większym lub...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10780

Wydanie: 10780

Spis treści
Zamów abonament