Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Młodzi bardziej otwarci na pracę w innym mieście

21 czerwca 2017 | Ekonomia
Chętni do relokacji są też otwarci na inne zmiany
źródło: Rzeczpospolita
Chętni do relokacji są też otwarci na inne zmiany

Czterech na dziesięciu Polaków dla atrakcyjnej oferty zawodowej wyjechałoby w inny region kraju. Najchętniej przeprowadza się młode pokolenie.

Anita Błaszczak

Najtrudniej jest namówić do przeprowadzki do innego miasta w Polsce osoby 55 +. W tej grupie (która nierzadko musi opiekować się starszymi rodzicami) tylko niespełna co piąty ankietowany byłby gotów zmienić miejsce zamieszkania dla atrakcyjnej oferty pracy – wynika z udostępnionego „Rzeczpospolitej" badania, które przeprowadziła Attention Marketing Research dla agencji zatrudnienia Adecco Poland.

Wśród młodych Polaków, do 34. roku życia, chętnych do przeprowadzki w imię kariery zawodowej jest ponad trzykrotnie więcej.

Zmiana perspektywy

Zdaniem Anny Wichy, dyrektor generalnej Adecco Poland, taki rozkład odpowiedzi nie powinien dziwić; młodzi często mają problem ze znalezieniem pierwszej pracy, więc są skłonni szukać jej nawet w innym mieście. Na to nakłada się naturalna w młodym wieku chęć przeżywania przygód i poznawania nowych miejsc.

Perspektywa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10780

Wydanie: 10780

Spis treści
Zamów abonament