Młodzi bardziej otwarci na pracę w innym mieście
Czterech na dziesięciu Polaków dla atrakcyjnej oferty zawodowej wyjechałoby w inny region kraju. Najchętniej przeprowadza się młode pokolenie.
Anita Błaszczak
Najtrudniej jest namówić do przeprowadzki do innego miasta w Polsce osoby 55 +. W tej grupie (która nierzadko musi opiekować się starszymi rodzicami) tylko niespełna co piąty ankietowany byłby gotów zmienić miejsce zamieszkania dla atrakcyjnej oferty pracy – wynika z udostępnionego „Rzeczpospolitej" badania, które przeprowadziła Attention Marketing Research dla agencji zatrudnienia Adecco Poland.
Wśród młodych Polaków, do 34. roku życia, chętnych do przeprowadzki w imię kariery zawodowej jest ponad trzykrotnie więcej.
Zmiana perspektywy
Zdaniem Anny Wichy, dyrektor generalnej Adecco Poland, taki rozkład odpowiedzi nie powinien dziwić; młodzi często mają problem ze znalezieniem pierwszej pracy, więc są skłonni szukać jej nawet w innym mieście. Na to nakłada się naturalna w młodym wieku chęć przeżywania przygód i poznawania nowych miejsc.
Perspektywa...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta