Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zestawienie opłat za autostradę to dowód księgowy

04 października 2017 | Ekspert księgowego

Podstawą zapisu w podatkowej księdze przychodów i rozchodów najczęściej są faktury. Mogą to być także inne dokumenty, potwierdzające operację gospodarczą i jej rzeczywisty przebieg, jeśli zawierają określone w przepisach informacje.

- Przedsiębiorca świadczy usługi transportowe, także za granicą. W związku wykonywanymi usługami, korzysta tam z autostrad, za które wnosi się obowiązkową opłatę. Jedynym dowodem na poniesienie wydatków z tego tytułu jest otrzymywane raz w miesiącu „zestawienie opłat za autostrady". Czy takie zestawienie jest dokumentem księgowym, będącym podstawą wpisu w podatkowej księdze przychodów i rozchodów- pyta czytelnik?

Aby wydatek poniesiony przez podatnika był dla niego kosztem uzyskania przychodu, musi spełniać kilka warunków. Wydatek musi zostać poniesiony przez podatnika i być definitywny (rzeczywisty), tj. wartość poniesionego wydatku nie została podatnikowi w jakikolwiek sposób zwrócona. Konieczny jest także...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10869

Wydanie: 10869

Spis treści
Zamów abonament