Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miasto dobre do pracy

04 października 2017 | Życie Ziemi Łódzkiej | Rafał Mierzejewski
źródło: materiały prasowe

W Łodzi mamy utalentowanych ludzi, którzy nie boją się rynków globalnych – mówi Robert Fintak, szef startupu Terra Hexen.

Rz: Od fundacji Strefa Ojca do szkoleń bezpieczeństwa osobistego – dość szeroki ma pan zakres zainteresowań...

Robert Fintak: Rzeczywiście w Grupie Terra Hexen prowadzimy szkolenia, jak zachować się w przypadku ataku terrorystycznego, szkolenia paramedyczne czy dla operatorów dronów, a także audyty bezpieczeństwa dronowego. Zarządzam też agencją tłumaczeń ILS oraz jestem zaangażowany jako doradca w firmie szkoleniowej Hutchinson Institute. Natomiast Strefa Ojca to aktywność spod znaku społecznej odpowiedzialności biznesu. W 2012 r. postanowiliśmy w wolnych chwilach zająć się promocją aktywnych postaw ojcowskich, tak, by zestresowani i zmęczeni pracą mężczyźni po wyjściu z pracy nie zapominali, że są ojcami i że rodzina też jest ważna. Chodziło o budowanie dobrych relacji i zaktywizowanie także w tej drugiej roli. Organizowaliśmy dzieciom spotkania w miejscach ich pracy, w szpitalu, straży pożarnej czy policji, radiu, piekarni, warsztacie samochodowym, pogotowiu, na lotnisku i wielu innych. Przeprowadziliśmy też wspólne warsztaty kulinarne, garncarskie, regularnie prowadzimy warsztaty z bezpieczeństwa rodziny etc. Chodzi głównie o to, żeby twardych i trudnych relacji biznesowych czy międzyludzkich, nie przenosić do domu rodzinnego, a wzmacniać więzi ojców z dziećmi. Uważam, że odnoszący sukces przedsiębiorca powinien się nim dzielić i traktuję te przedsięwzięcia jako nasz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10869

Wydanie: 10869

Spis treści
Zamów abonament