Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Budżet obywatelski coraz bliżej finiszu

04 października 2017 | Życie Ziemi Łódzkiej | Janina Blikowska
Łódzkie woonerfy powstają także z inicjatywy mieszkańców
źródło: materiały prasowe
Łódzkie woonerfy powstają także z inicjatywy mieszkańców

Wystawa psów nierasowych, tandemy do Łódzkiego Roweru Publicznego czy rozbudowa i promocja szlaku turystycznego „Łódź Bajkowa" – to tylko niektóre propozycje, które mogą poprzeć łodzianie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Internetowe głosowanie trwa do 8 października, a wyniki miasto ogłosi już 21 października. W Łodzi trwa piąta edycja Budżetu Obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy decydują, na co pójdzie 40 mln zł z miejskiej kasy. Z tego niecałe 10 mln zł przeznaczone jest na zadania ogólnomiejskie, a reszta podzielona została między osiedla w zależności od liczby mieszkańców. Najmniejsze osiedle nr 33 może wydać 230 tys. zł, największe, Chojny-Dąbrowa, 1,9 mln zł. Również 40 mln zł łodzianie dzielili w ubiegłym roku. W tym roku od 13 lutego do 13 marca mieszkańcy zgłosili 1131 propozycji do budżetu partycypacyjnego, z czego 246 ponadosiedlowych i 885...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10869

Wydanie: 10869

Spis treści
Zamów abonament