Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Skazani na sukces

04 października 2017 | Życie Ziemi Łódzkiej | Stefan Szczepłek
autor zdjęcia: Grzegorz Michałowski
źródło: PAP

Obserwuję przeciwników – mówi Tomasz Łapiński, doradca zarządu Widzewa ds. sportowych, rekordzista pod względem występów w meczach ligowych tego klubu.

Rz: Oglądaliśmy razem mecz Polonii z Sokołem Ostróda i kiedy Polonia strzeliła bramkę, pan powiedział: zaraz będzie 1:1, Sokół strzeli po rogu. Pomylił się pan o jeden róg. Gdybym był właścicielem klubu, zatrudniłbym pana. Widzew to właśnie zrobił.

Tomasz Łapiński: Co mam powiedzieć? Kiedy ma się za sobą lata spędzone na boisku lub w jego pobliżu, to takie przepowiednie są wynikiem znajomości rzeczy. Patrzę na zawodników, widzę, co potrafią, jak się w różnych sytuacjach zachowują, ustawiają, jak współpracują ze sobą formacje. Reszta to wyciąganie z tej wiedzy wniosków. Czasami można przewidzieć, co wydarzy się na boisku za kilka minut.

A dlaczego robił pan notatki akurat na meczu Polonii?

Bo pod koniec października na Konwiktorską przyjeżdża Widzew. Podzielę się wiedzą na temat Polonii z trenerem Franciszkiem Smudą.

To on sprowadził pana do Widzewa?

Najpierw zadzwoniono do mnie z klubu z pytaniem, czy nie zechciałbym wrócić do miejsca, w którym spędziłem 12 lat. Okazało się, że Franciszek Smuda, mój trener w Widzewie, odtwarza grupę współpracowników, z którymi w różnych miejscach pracował wcześniej i którym ufa.

To chyba miał z kogo wybierać.

Niezupełnie. Nie chodziło przecież o względy towarzyskie,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10869

Wydanie: 10869

Spis treści
Zamów abonament