Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Operatorzy-oszuści mogą trafić za kratki

04 października 2017 | Prawo | Agata Łukaszewicz

Prokuratura wraz z urzędami Komunikacji Elektronicznej oraz Ochrony Konkurencji i Konsumentów ściga firmy oferujące niekorzystne umowy.

Prokuratura ma dobrą informację dla tysięcy osób, często starszych, namówionych na niby korzystną zmianę operatora telekomunikacyjnego czy dostawcę energii. Otóż Prokuratura Okręgowa w Płocku prowadzi sprawę firm, które w latach 2014–2016 dopuściły się oszustw polegających na niekorzystnym rozporządzeniu mieniem wielu osób fizycznych. Chodziło o wprowadzenie w błąd co do faktu zawarcia umowy z podmiotami świadczącymi usługi telefonii komórkowej czy telekomunikacji mieszkańców Płocka, Ciechanowa, Płońska, Wyszkowa. Od sierpnia 2016 r. jednak do śledztwa włączane są już wszystkie postępowania karne, prowadzone w powszechnych jednostkach organizacyjnych prokuratury, dotyczące wyłudzeń opłat z tytułu zawierania oszukańczych umów sprzedaży energii...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10869

Wydanie: 10869

Spis treści
Zamów abonament