Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Biuro dla mniejszości gwarancją praworządności

19 grudnia 2017 | Rzecz o prawie | Anna Nowacka-Isaksson

W Sztokholmie powstała pierwsza w kraju kancelaria prawna dla osób o orientacji nieheteroseksualnej. Biuro założyła Silas Aliki, która sama definiuje się jako reprezentantka LGBT.

Według Silas Aliki, w Szwecji istnieje ogromne zapotrzebowanie na prawników, którzy specjalizują się w prawach mniejszości seksualnych.To grupa jest bardziej niż większość społeczeństwa narażona na groźby, przemoc i nękanie. Często jednak nie zgłasza swoich krzywd na policję ze strachu przed negatywną postawą aparatu sprawiedliwości. Według raportu Krajowego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Homoseksualnych, Biseksualnych i Transgenderycznych (jednej z najstarszych na świecie organizacji pozarządowych tego rodzaju, bo istnieje już 67 lat) przedstawiciele tej mniejszości nie ufają zbytnio policji, prokuratorom i służbom socjalnym. Brak zaufania jest znaczny zwłaszcza w grupie osób transgenderycznych.

Prawników potrzebują też, a może przede wszystkim ostatnimi czasy, migranci ubiegający się o azyl w Szwecji ze względu na swoją...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10932

Wydanie: 10932

Spis treści
Zamów abonament